Zielona energia na terenie Gmin Partnerskich: Rybnik, Czerwionka-Leszczyny, Gaszowice, Jejkowice, Lyski, Pszów, Świerklany.

Zielona energia na terenie Gmin Partnerskich: Rybnik, Czerwionka-Leszczyny, Gaszowice, Jejkowice, Lyski, Pszów, Świerklany.

Jesteś zainteresowany otrzymaniem dofinasowania?

Dofinansowany został projekt „Zielona energia na terenie Gmin Partnerskich: Rybnik, Czerwionka-Leszczyny, Gaszowice, Jejkowice, Lyski, Pszów, Świerklany”.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie zobligowane są do złożenia kompletu dokumentów zgłoszeniowych w Kancelarii Urzędu danej Gminy w terminie od 20.12.2024r. – 31.01.2025r. w godzinach pracy urzędu.

Jest to największy projekt grantowy, jaki do tej pory będzie realizowało miasto Rybnik. Polega on na przyznawaniu dotacji mieszkańcom gmin uczestniczącym w przedsięwzięciu, którzy są właścicielami nieruchomości, na zakup, dostawę i montaż instalacji OZE wytwarzających energię cieplną i elektryczną wraz z magazynowaniem energii.

Wykonanie instalacji wymaga sprawdzonej firmy z wieloletnim doświadczeniem. Nasza firma GOPOWER GROUP zapewni państwu kompleksową obsługę od oferty, finansowanie po załatwienie formalności i realizację.

Kontakt z nami:

tel. 791-741-999

e-mail: bok@gopower.com.pl

Zgarnij swoją dotację: Wycena

Właściciel nieruchomości będzie mógł uzyskać nawet do 104 tys. zł dofinansowania w przypadku zakupu zestawu obejmującego pompę ciepła do c.o. oraz c.w.u., instalację fotowoltaiczną oraz magazyn energii elektrycznej wraz z system zarządzania energią.

Zgarnij swoją dotację: Wycena

Miasto Rybnik, jako inicjator i lider projektu, wspólnie z gminami partnerskimi pozyskało ponad 143 mln zł dotacji ze środków Unii Europejskiej na realizację przedsięwzięcia grantowego.  W projekcie przewidziano łącznie 2596 szt. instalacji OZE oraz 1678 szt. magazynów energii elektrycznej i cieplnej. W wyniku tego projektu redukcja emisji CO2 wyniesie blisko 12 tys. ton CO2/rok. Projekt  obejmuje też kampanię edukacyjną, na którą składają się:

  • działania mające wpływ na kształtowanie postaw proekologicznych wśród mieszkańców,
  • działania proekologiczne, które mają istotny wpływ na realizację celów środowiskowych określonych w Europejskim Zielonym Ładzie.

 

To odpowiedź na problemy województwa śląskiego zidentyfikowane w Strategii Rozwoju Województwa Śląskiego „Śląskie 2030” Zielone Śląskie, gdzie wskazano, iż główną przyczyną złej jakości powietrza jest emisja z indywidualnego ogrzewania budynków mieszkalnych, a poprawa jakości powietrza jest kluczowym wyzwaniem dla województwa.

Projekt ten jest kolejnym etapem działań, które od kilku lat realizowane są konsekwentnie przez władze miasta Rybnika w zakresie walki o czyste powietrze.

Zgarnij swoją dotację: Wycena

Szczegóły dotyczące poszczególnych projektów można śledzić na stronach gmin:

Zgarnij swoją dotację: Wycena

OTO PRZYKŁADY NASZYCH REALIZACJI :

Zgarnij swoją dotację: Wycena